mam taky pocit ze to iste roboi aj mne
skusal si uz odpojit antenu ad TV???? (v tedi mi prestane bzucat zvuk a zlepsi sa obraz
ked pripojim kufrikac tak to robi to iste ale akonahle ho odpojim od zdroja (nabijacky) tak sa to uplne spravi a je to celkom v pohode obraz (takze asi to bude neak tim zdrojom)
ale ako to viriesit tak to neviem (ak na nieco prides tak mi prosim daj neak vediet) diki
Já bych to právě viděl v tom,že ten zdroj asi blbě filtruje,anténa je taky možnost,ale mám v dílně telku,a tam mám takovou to pokojovou anténu,takže žádný vedení.Akorát to napájím ze stejný zásuvky.A bordel dělá jenom tahle TV.Zas když zapnu kompl v jiný místnosti kde je natažená anténa koaxem kolem bedny,tak to rozhodí TV v celým baráku.Ale nový zdroj to nedělá,nebo spíš dělá,ale minimálně.Tak mě právě napadlo,jestli ty starý zdroje už nemaj v háji ty velký elyty.Přiští tejden přijde měřák,tak je hned omrknu.
S tím Notebookem je to nějaký divný.Mě to nedělá vůbec nic,ať už s nabíječkou,nebo bez ní.To jen když jsem na netu přes mobil,tak to dělá tadat tadat tadat tadat
bastlíno, 11.12.2005 16:38:45
Když jsou ty pruhy na TV svislé, tak bude rušící kmitočet někde nad řádkovým kmitočtem obrazu (16kHz) a tudíž asi způsoben nedostatečnou filtrací spínaného zdroje(spínací kmitočet bývával kolem 35kHz). Různé PC zdroje mají různě provedený (různě ošizený) odrušovací síťový filtr a podle toho i různě ruší.
Ty dva elyty jen usměrňují 50Hz a pokud zdroj jinak funguje, asi nebudou vadné, ani nebudou způsobovat rušení TV . Pokud je budeš měřit měřičem C , tak je pořádně vybij, ať o ten nový měřák hned nepřijdeš.
tak ak na nieco prides tak daj vediet
budem cakat
(
To s tím vybitím jsem si myslel,dobrá rada,To by mě nasralo,kdybych ho odpálil.Taky jsem vypozoroval,že ty zdroje co ruší míň mají zezadu na zástrčce pár kondenzátorů.Zkusim sehnat tu zástrčku s filtrem,co to udělá.
Karlos, 11.12.2005 19:51:42
Staré zdroje ruší, protože dříve nemusely mít PFC (power factor correction) který zajistí, že zdroj nepouští do sítě jalovinu. Dále obzvláště ty žluté, východní, neobsahovaly snad vůbec žádný filtr a nebo velice ojebaný. Nové zdroje by na tom měly být podtatně líp i když zemi původu nikdy nezapřou.
Karlos, 11.12.2005 19:53:29
Ještě, co je to za televizi?
Orava,Otava,Prima,HomeTech,Tesla.
Karlos, 11.12.2005 21:44:23
To jo, ale jak stará? Má už spínaný zdroj?
Věděl jsem že se na to zeptáš.Trafo má akorát ta tesla,jinak jsou to všechno spínáky.Ale chovají se stejně
bastlíno, 11.12.2005 22:36:42
PC zdroj může teoreticky rušit, i když má PFC a naopak. PFC není to samé, co odrušovací filtr. Ani nové zdroje nemusejí mít PFC, protože tím klesá účinnost a zvyšuje se cena, zatímco přínos je jen pro rozvodné závody(roste účiník).
Ale je pravda, že pokud už si někdo dá práci s PFC, tak mimo jiné zdroj i slušně odruší.
ja osobne mam doma uz tretiu telku a stvrte PC a stale to roboi to iste az na ten kufrikac a mam aj tu zasuvku s odrusenim a nic (takze?????...........)
Karlos, 11.12.2005 23:46:55
A elektrickou síť zásuvek máš TN-C nebo TN-S ?
Hill, 12.12.2005 08:18:16
Jestli nevíš, jaký je rozdíl mezi TN-S a TN-C (popíšu u jednofázových zásuvek): S je třídrátová (separée, čili samostatný ochranný vodič), C je dvoudrátová, kde je kombinovaná funkce pracovní nuly a ochranného vodiče v "nuláku" (combi...). Protože nulákem jde pracovní proud spotřebiče, zůstane na něm nějaký ten úbytek napětí, tím větší, čím líp jsou vyteklé vodiče pod šroubky v celém rozvodu. To samozřejmě znamená, že případnými propojovacími signálovýni kabely potečou vyrovnávací proudy (v každé zásuvce může obecně na nuláku být jiné napětí). Takže tohle vyžaduje perfektně odrušené zdroje, aby zpět do sítě vyzařovaly co nejméně.
U TN-C jsou kostry přístrojů spojené s ochranným vodičem, kterým za normálních okolností téměř nic neteče, takže o úbytku napětí se nedá hovořit. Odpadají tedy některé druhy rušení už z principu, ale ne všechny.
Ty zásuvky byly na mě? Nene máme S,to co jsi Hille popsal,tomu se říká nulování ne? Sice se v tom moc nevyznám,ale když se spojí zem s nulou,tak je to to C,a používá se to tam,kde není zem,nebo i někde v panelákách,něvo takovýho jsem zaslech,něco si pamatuju
Hill, 12.12.2005 14:08:12
to souhlasí, ale v soustavě C vzniká nejvíc problémů vyrovnávacími proudy tekoucími sdělovacím vedením. Jde vlastně o část pracovního proudu spotřebičů.
V soustavě S není vodič PEN, tedy ani úbytek napětí na něm způsobený pracovním proudem, takže tyto vyrovnávací proudy nevzniknou. Vodičem PE normálně proud neteče.
Hill, 12.12.2005 14:10:43
Jo, abych nezapomněl - v soustavě S se u nás masivněji dělá až od roku 1994. Předtím (a ještě chvíli potom) se jelo až na zákonem předepsané výjimky pouze s nulováním.
Nakonec od určitých průřezů vodičů nahoru je TN-C nadále přípustná.
bastlino: Mimochodem PFC musí být podle normy ve sp. zdrojích nad 75W.
bastlíno, 13.12.2005 19:14:13
to Karlos: Takže všechny novější zdroje k PC mají PFC? A je to převážně pasivní nebo aktivní?
Zatím jsem se hrabal jen v hodně starých zdrojích ze šrotu a tam jsem na to narazil jen jednou - byla tam tlumivka s Fe plechy velká asi jako 5W trafo na 50Hz.