A jak víš, že ti to nekmitá ?
Nevím. Vycházel jsem z předpokladu, že to kmitat nemůže.
Pokud to je způsobené kmitáním, vezmu na to zítra osciloskop, zjistím to.
hopkins, 4.1.2011 15:30:59
kmitat může úplně všecko, s vyjímkou danharda, ten nekmital nikdy a kmitat určitě nebude
hopkins, 4.1.2011 15:39:54
ale ted vazne, k obrazku 1, pokud je T2 typ NPN, tak kdyz mu prohodis kolektor s emiorem a na vystup das MOSFET a na vstup do baye T1 das regulator, to bude celkove velmi dobry stabilizator.
hopkins, 4.1.2011 15:42:56
jo a misto R3 to bude chtit malilinkatou diodku a bude to uplne super
Výborně. A nějaké vysvětlení? MOSFET?
Nahradit R3 diodou, povede k čemu? Krom toho, že to přestane fungovat jako zesilovač, se zesílením daným poměrem R2 a R3.
Jdu to zkusit osahat osciloskopem.
hopkins, 4.1.2011 17:48:42
opravdu to funguje, vyzkousej si to a uvidis. Spis to chce ale popremyslet proc to funguje. Na bazi toho mam rozdelany od predvanoc laboratorni stabilizvany zdroj.
Takovou pomoc jsem přesně potřeboval. Nechci zase tu nikoho urazit, ale pokaždý je to tady stejný:
1) Nasměrují mě špatným směrem (NEkmitá)
2) Řeknou co mám udělat (dioda)
3) neřekenou proč to má udělat
4) popřípadě si na to mám přijít sám.
Děkuji, ale to jsem si to mohl vyřešit rovnou celé sám.
Ještě jednou se omlouvám za obtěžující chování, že jsem si dovolil se zde zeptat na něco víc sofistikovaného než jen ohmův zákon, příště se polepším. Danhardovi, Hopkinsovi děkuji za čas který mi věnovali.
Ještě k tomu prvnímu bodu: Danhardovi nic nevyčítám, každý se někdy splete. Ale možná jsem měřil špatně, a fakt to kmitá. Nevím.
MirrA, 4.1.2011 21:21:29
Nezlob se, ale jak poslední dobou pozoruji tvé chování na tomhle fóru, tak jsi náladovej jak nějaká ženská.
Místo toho abys byl rád že ti aspoň někdo aspoň trošku poradil, tak je tady zase všechny sprcáš. A to je už po několikáty.
Když nejsou na tranzistoru ta "správná" napětí, tj. u mírně otevřeného NPN je Ube cca 0,6V, tak je většinou autor takovej mamlas, že zapojil něco úplně jiného, než je na schematu
Taky mě jednou přinesl kamarád na opravu zesilovač, dělalo to psí kusy, nakonec se ukázalo, že to letoval "vodičkou na pájení" co měl táta v garáži na letování okapů
Svody mezi spoji byly ve stovkách ohmů.
Asi pozoruješ správně, své náladové chování bych měl krotit. Ale zamysli se, nesralo by tě taky, když by ti tohle dělal někdo jiný? Připadá mi totiž, že je to tady jen o tom, dělat si z nezkušených prdel. A de vám to dobře.
A co se týká toho zapojní číslo jedna, kdysi mi to tu poradil někdo od vás (nechtějte mě, abych to dohledal), a nemohu za to,že to zapojení nemaká. Můj výtvor to není. Jen jsem chtěl vědět proč to nemaká, a místo toho se dozvím, že tam mám dát diodu, pak to bude fungovat. Možná je pak na výstupu napětí shodné jako na vstupu, ale původní princip napěťového zesilovače jde ... víte kam. Ale to je asi taky moje chyba, že jsem měl napsat, že má být zachována funkce zesilovače, že. Však já už dám pokoj.
Díky aspoň za tu radu s diodou. Sice mi to tak je k ničemu, ale aspoň vím že tam jde dát i dioda. (ale to je tak všechno, co o tom vím).
Jen si dělej prdel z mého způsobu pájení. Nesahám ti ani po kotníky, to je pravda.
Není důvod, proč by to nefungovalo, samozřejmě když tam nejsou použitá napětí a materiál, tak se dá těžko líp ukázat, co máš blbě.